[Lietuva] Savaitgalis Vilniuje: kaip visą dieną valgyti, judėti, mokytis, žiūrėti, diskutuoti ir pasilinksminti

Pirmiausia, susitinkate prie Katedros bokšto. Nes graži vieta ir tinka susitikimams. Užlipat ant Stebuklo plytelės ir patraukiat žemyn Gedimino prospektu. Užsukat į Jakšto gatvę ir ten esančioje Donut LAB išsirenkat po spurgą (arba dvi). Dar gaunat kavos. Kur jums labiau patinka – pasirinkimas aplink gana didelis.

Priklausomai nuo oro – suvartojate pakeliui arba Žemaitės skvere. Prisimenat kas čia per rašytoja ir pakalbat apie gana niūrų parkelį bei „kaip jį reikėtų atnaujinti“.

Donut Labs
Tikrai išsirinksit bent vieną, bet gali užtrukti

Pasiemat artimiausius „oranžinius“ iki Seimo. Metat dviračius ir per tiltą žingsniuojat į Žvėryną. Sustojat Panama Food Garden. Nes ten gražu ir malonu. Ypač, kai geras oras. Jei kiek blogesnis – bazuojatės „šiltnamyje“.

Daug nevalgot (juk visai neseniai sukirtot po spurgą ar dvi), bet užsisakot kažko gaivaus ir šalto. Vynas – vienas iš variantų. Dar pasiemat kurį nors iš puikių užkandžių. Mums labai patiko ir tiko kalmarų žiedai.

11037812_904450029596764_3795404249670830145_n
Čia tie, kur mums patiko. Labai. Toks paprastas daiktas, o gomurys džiaugiasi… Visas kitas nuotraukas – kažkur pametėm.

Palikę Panamą – traukiat kuo siauresnėm Žvėryno gatvėm link Barclay‘s pastato. Renkatės pusę su naujais ir puošniais namais arba, dar geriau, tą pusę kur ornamentuotos trobelės gniaužia kvapą. Apžiūrit, pakalbat apie tai, kaip „prieš 100 metų čia žmonės gyveno“ ir „gi čia toks kaip ir kaimas realiai buvo“.

Prie Barclay‘s vėl imat dviračius ir važiuojat link centro. Su vienu dviračio pakeitimu (jei važiuojat greitai – nereiks) pasiekiat Lietuvos ex-kino teatrą. Paliekat dviračius ir lipat Basanavičiaus gatve kiek aukščiau iki Qpolo.

Qpolo (1)
Jei sąžinė ir paros laikas leidžia – laiką jau galite pradėti leisti štai taip. Beje, fantastiškas Qpolo paveikslas!

Kadangi daug judėjot ir sudeginot visas kalorijas – užsisakot kažką „stipriau“. Čia mes apie „stipriau pavalgyt“, jei ką. Mes rekomenduojam Tom Yum, kuris čia yra arti tobulybės ir ganėtinai sotus. Tiesa, prisėdę ant minkštų sofučių galit suvartoti ir po kokį kokteilį. Diena jau į antrą pusę, tai galima. Beje, tai kad diena TIK į antrą pusę – žmonių ne tiek jau ir daug.

Kadangi Tom Yum nuotrauką irgi pametėm, dalinamės kokteilių nuotrauka. Jie ten fotogeniški.
Kadangi Tom Yum nuotrauką irgi pametėm, dalinamės kokteilių nuotrauka. Jie ten fotogeniški.

Toliau žingsniuojat Basanavičium žemyn, pereinat sąnkryžą įr atsiduriat Trakų gatvėje, kur susirandat užrašą Alaus biblioteka. Pasiemat po skaitytojo bilietą, gerai išsinagrinėjat alaus rūšis ir „perskaitot“ vieną arba du bokalus. Du – jei „skaitymui“ renkatės kažką silpnesnio. Užkandžiaujant wasabi „riešutukais“ ir kalbinat barmenus. Mūsų rekomendacija – sėsti prie baro.

Bibliotekoje tikrai yra daug knygų. O kėdės, beje, iš senos bažnyčios. Pirko per išpardavimą.
Bibliotekoje tikrai yra daug knygų. O kėdės, beje, iš senos bažnyčios. Pirko per išpardavimą.

Švietimas – reikalas geras, o Alaus biblioteka tam puikiai tinka.

Švietimas vyksta taip.
Švietimas vyksta taip.

Paragavę max po porą (nepamirškite, jog teks nulipti aukštais laiptais), einat ikiPiano Man Outside, kur sukertat po burgerį (pagaliau ten yra visai visokio maisto!), nes juk vien Tom Yum‘u gyvas nebūsi. Mėgaujatės aplinka, sutinkat daug bičiulių.

"Lauko" burgeris atrodo taip.
„Lauko“ burgeris atrodo taip.

Beje, jei šalta – galit eiti tiesiai ir į Piano Man Bar *Inside*. Tokiu atveju kaip tik pataikot prieš savaitgalio lankytojų laviną, gaunat vietą prie baro ir galit ramiai pavalgyti, kad ir steak sandwich.

O *inside* maistas - taip.
O *inside* maistas – taip.

Būnat Piano Man, kol prisirenka milijonas žmonių. Atradę draugų – išgeriat po kokį „davai vieną šotuką“. Svarbu – nepersistengiat.

Pavyzdys, kaip nepersistengti...
Pavyzdys, kaip nepersistengti…

Pabaigai, užeinat į Alchemiką greta, kur tikri alchemikai barmenai jums sumaišo nerealų ir jūsų gomuriui labiausiai tinkantį kokteilį. Tiesa, nedarykit klaidos, jei norėsit kažko „man kažką special“ ir barmenas paklaus ką mėgstat, nesakykit: „Nu saldžiarūgščiai mėgstu. O geriu tai viską, kas dega“.

Ne. Jiems tai nepadeda. Taip sako visi. Būkit unikalesnis ir išmanesnis. Pagalvokit ką iš tiesų mėgstat.

Išsikvieskit taksi, važiuokit namo.

Tikra alchemija.
Tikra alchemija.

P.S.: ir tai tėra tik vienas variantas, kaip praleisti dieną mieste valgant. Ir nenuskausminant piniginės iki „eik sau, patikrinau, žinok, kosmosas. Beje, valgyt galit ir daugiau, mes bandėm – mums daugiau nebetalpa.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s